תמ"א 38 במרכז הארץ

הביקוש הנרחב לפרויקטים של תמ"א 38 במרכז הארץ

מי מאיתנו לא מתעניין מידי פעם בנדל"ן? ומי לא היה רוצה שיהיה לו נכס על שמו? יתרה מכך, רובנו היינו רוצים, אפילו אם רק בסתר ליבנו, שהנכס שלנו יהיה ממוקם בעיר הכי מבוקשת שיש, ובמקרה של ישראל זו כמובן תל אביב. מצד שני, כולנו יודעים שתל אביב היא עיר שמבחינת מחירי הנדל"ן רק מעטים מאיתנו יוכלו להרשות לעצמם לקנות שם נכס, שכן מדובר על מקום שבו הנדל"ן יקר ביותר. מה הופך את הנדל"ן שם ליקר כל כך והאם תמ"א 38 משפיעה גם היא? על כך במאמר שלפניכם.

הביקוש הוא זה שמעלה את המחיר

הדוגמא של תל אביב היא הדוגמא הקלאסית ביותר שיכולה להבהיר לנו כיצד הביקוש משפיע על המחיר. כלומר, כתוצאה מכך שיש כל כך הרבה אנשים שהיו רוצים לקנות שם דירה, טבעי שמי שיש לו נכס או מגרש בעיר הזאת ידרוש מחירים מאוד גבוהים. הקונים מוכנים לשלם וכך המעגל נהיה עוד יותר הדוק ועם מחירים עוד יותר גבוהים. זה מה שקורה בתל אביב שלנו מזה שנים, ואם מוסיפים לכל החגיגה הזאת גם פרויקטים של תמ"א 38, אנחנו יכולים לראות כיצד הכול הופך להיות עוד יותר יקר.

פרויקטים של תמ"א 38 אומנם נועדו בהתחלה לחזק את המבנים ולהגן עליהם מפני רעידות אדמה, אך היום הפרויקטים האלה כוללים הרבה מעבר לכך. במסגרת פרויקטים של תמ"א 38 במרכז הארץ מגדילים את הדירות, מוסיפים ממ"ד ויוצרים עוד ועוד מקומות חניה לבעלי הנכסים, מה שכמובן תורם עוד יותר לעלייה במחירים במרכז הארץ.

האם ניתן לרכוש דירות יוקרתיות במחירים שפויים?

רוב האנשים שחלמו לקנות דירה בתל אביב ירדו מהרעיון הזה בגלל המחירים המופקעים, אך כדאי שתדעו שעדיין אפשר למצוא מידי פעם דירות יוקרתיות במחירים שפויים. אומנם זה נכון שתמ"א 38 תמיד מעלה את ערך הנכס, אך עדיין ערכם של נכסים כאלה בדרך כלל לא מגיע לערך של דירות חדשות לגמרי שקונים מהקבלן. לכן, אם גם לכם יש חלום לקנות דירה יוקרתית בתל אביב, או במקומות מרכזיים אחרים, אנחנו מציעים לכם לבדוק את האפשרות הזאת לעומק כי בהחלט יכול להיות שתמצאו משהו שיתאים לכם.

האם בתור בעלי נכסים כדאי לעשות תמ"א 38?

בין אם יש לכם נכס במרכז הארץ ובין אם יש לכם נכס בכל מקום אחר בארץ, אתם בוודאי תוהים הכי כדאי יהיה להשקיע בפרויקט כמו תמ"א 38. חשוב שתדעו שלמרות חוסר הנוחות, תמ"א 38 זו בחירה נהדרת. בדרך כלל ערכי הנכסים עולים בצורה משמעותית, מה שאומר שבין אם תרצו לגור בנכס ובין אם תרצו להשכיר אותו – תוכלו להרוויח על כך לא מעט. מדובר על פרויקטים רבים ביותר שמתקיימים במרכז הארץ שמכם בטאבו.

עדכון אחרון: 3/12/2019 3:08:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג: