קונים דירה חדשה? יש לנו המלצות חשובות בשבילכם

קניית דירה חדשה זהו אירוע משמח לכל אדם, בוודאו אם מדובר על דירה חדשה שלא גרו בה לפני כן. דירות חדשות מכונות גם דירה מקבלן ויש לנו מספר המלצות, לפני רכישת דירה מקבלן, שיכולות לסייע לכם לאורך כל התהליך וגם בסיומו.

בדקו את הרקע אודות הקבלן

כיום פועלות ברחבי הארץ לא מעט חברות אשר משווקות דירות חדשות. לאורך התהליך יוצעו לכם הצעות אטרקטיביות שונות שקשורות גם לדירה עצמה, גם למחיר וגם לאפשרויות השונות שכלולות בתהליך.

עם זאת, חשוב מאוד לדעת מול מי אתם עומדים ומה הרקע של החברה או הקבלן. על מנת להימנע ממצבים מביכים או מחוסר שביעות רצון ובכדי שהתהליך יעבור כשורה, בצעו בדיקה מקיפה אודות הקבלן.

למעשה, הדרך הטובה ביותר לוודא מי הקבלן היא על ידי איתור פרטים ממקורות מידע שונים, לדוגמא: חיפוש באינטרנט, קריאה על פרויקטים קודמים, המלצות וביקורות של רוכשים אחרים וכדומה. תוכלו גם לבקש מהקבלן פרטים אודות העבודות הקודמות שלו. קבלן בעל שם ומוניטין חיובי לא יהסס להציג את עצמו כראוי ויאפשר לכם לערוך בדיקה מקיפה זו.

קבלו את כל המידע על מועד מסירת הדירה החדשה מהקבלן

פעמים רבות קבלנים מבטיחים כי מסירת הדירה תתרחש במועד מסוים אך בפועל הדבר לא קורה. מצב זה עלול ליצור מספר בעיות נלוות ולכן חשוב שתדעו מראש מהו המועד המובטח ומה ההשלכות שיהיו אם הקבלן לא יעמוד בהבטחתו.

הדרך הפשוטה ביותר והנכונה ביותר להתנהל מול מצב זה היא בשלב חתימת החוזה. וודאו כי בהסכם ביניכם יהיה כתוב בבירור מהו מועד המסירה (יום מתן המפתחות לדירה) והקפידו על סעיפי פיצוי במידה והדירה לא תינתן לכם בתאריך שנקבע מול הקבלן.

סיוע משפטי וליווי של עורך דין לאורך תהליך קניית דירה

חשוב מאוד שיהיה לכם עורך דין שייצג אתכם לאורך תהליך קניית הדירה. ברוב המקרים קשה לסיים את תהליך רכישת הדירה ללא עורך דין מטעם הקונים והמוכרים וחשוב להבין את חשיבותו.

עורך דין המתמחה במקרקעין ונדל"ן אשר הנו בעל ידע מקצועי ונסיון בתחום זה יוכל להסב את תשומת לבכם לסעיפים בעייתים בחוזה ולוודא שאתם מוגנים והחוזה הוגן כלפיכם.

עברו על חוזה המכר ודעו את זכויותיכם

אם תהליך המכירה יתקדם יחשוף הקבלן את חוזה המכר. עברו עליו בצורה מקצועית מספר פעמים וודאו כי הוא אכן הוגן ומתאים לכם. במידה ומשהו לא נראה לכם נכון, הציגו בפניי הקבלן את טענותיכם ובקשו לשנות או להיות גמיש יותר לגבי סעיפים מסוימים.

אל תתפשרו על שלב זה ואל תהססו לנהל משא ומתן עם החברה המוכרת או הקבלן, זהו רגע חשוב מאוד שיקבע אם התהליך של הקנייה יהיה סביר ונעים עבורכם או להפך.