פינוי בינוי בישראל

פינוי בינוי בחיפה

אם יש עיר שבה ישנם הרבה פרויקטים של פינוי בינוי, יותר מאשר פרויקטים של תמ"א 38, זו העיר חיפה. מבחינת השכונות בחיפה ניתן לראות שיש הבדלים מהותיים בין השכונות היוקרתיות ובין השכונות שדורשות השקעה ושינוי, מה שמוביל בדרך כלל להחלטה על פרויקטים של פינוי בינוי. במקום לחדש מבנים הרוסים לגמרי ולהוסיף להם רק חניה או חדר ממ"ד, בוחרים בדרך כלל בעלי הנכסים ואף העירייה, להשקיע בפרויקטים של פינוי בינוי. העניין הוא שכאשר עושים פינוי בינוי בשכונות שלמות השכונות משנות את פניהן ונראות אלגנטיות, מטופחות ויפות יותר, מה שגורם לתושבים להגיע ולגור בהן.

באיזה ערים מתבצעים הכי הרבה פרויקטים של תמ"א 38?

לעומת התחדשות עירונית במסגרת פרויקטים כמו פינוי בינוי, אנחנו רואים שיש גם הרבה מקומות שבהם דווקא פרויקטים של תמ"א 38 הם הבחירה המועדפת. ערים כאלה הן העיר רמת גן, תל אביב ועוד ערים אחרות במרכז. במקומות כאלה ניתן לראות שבהרבה מהבניינים מספיק פרויקט של תמ"א 38 כדי לחדש את המקום ואין צורך להשקיע עוד יותר ולעשות פינוי בינוי של ממש.

במה עדיף לבחור עבור הבניין שלכם בחיפה?

במידה וגם לכם יש נכס בבניין כזה או אחר בחיפה ואתם תוהים האם עדיף ללחוץ לכיוון של תמ"א 38 או שאתם מעדיפים לעשות פינוי בינוי, כדאי שתדעו שאין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת. יש הרבה גורמים שיכולים להשפיע, כמו לדוגמא, מה העירייה מאשרת, מה יכול להיות מורכב יותר ומה יכול להיות פשוט יותר.

פינוי בינוי זה בדרך כלל פרויקט מורכב פי כמה ודורש לא מעט אישורים, אך מצד שני, בעלי הנכסים בפרויקטים כאלה מרוויחים בדרך כלל בגדול. לעומת זאת, היתרון של תמ"א 38 ברור גם הוא, שכן מדובר על משהו הרבה יותר נגיש ומהיר, מה שמוביל לכך שבסופו של דבר רבים כן יעדיפו לפעול למען קידום של פרויקט כזה.

מה באמת אפשר להרוויח מפרויקט כזה בעיר?

אם מדובר על פינוי בינוי בחיפה אפשר להרוויח דירה חדשה במקום דירה ישנה. זה אומר שממש על אותו המגרש שבו עמד בעבר הנכס שלכם יעמוד עכשיו בניין חדש לחלוטין ואתם, בתור בעלי נכס בבניין הזה, תקבלו דירה חדשה! זה אומר שהרווח שלכם יהיה משמעותי ביותר ולכן ברור מדוע יש אינטרס לא רק לחברות הבניה לעשות פרויקטים כאלה אלא גם לבעלי הנכסים עצמם.

מצד שני, כדאי לדעת שגם במקרה של תמ"א 38 הרווח יכול להיות משמעותי לעיתים, שכן כל התוספות למבנה מעלות את ערכו. זה לא משנה אם במסגרת הפרויקט ידאגו לכך שמעכשיו תהיה לכם חניה פרטית, מחסן עוד חדר או מרפסת, כי בכל מקרה כל הפרטים הללו יעלו בצורה לא מבוטלת את ערך הנכס. לכן בכל מקרה כדאי לכם להתאגד עם בעלי הנכסים בבניין שלכם, לראות לאן נושבות הרוחות ולהתחיל לקדם את האינטרסים שלכם שיובילו בסוף להעלאת ערך הנכס כולו.

עדכון אחרון: 7/8/2018 2:48:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג: