מתנגדים להתחדשות עירונית – בתמורה לרווח פוליטי

מתנגדים להתחדשות עירונית – בתמורה לרווח פוליטי

03 מאי 2018

ח"כ רחל עזריה, יו"ר ועדת הרפורמות, אמרה בפאנל "תמ"א 38: פתרון להגדלת היצע הדירות או בכיה לדורות?" בוועידת הנדל"ן של "גלובס".

ראשי ערים שמתנגדים להתחדשות עירונית מוכרים את העתיד שלנו תמורת רווח פוליטי", אמרה היום (ד') ח"כ רחל עזריה, יו"ר ועדת הרפורמות, בפאנל "התחדשות עירונית – תמ"א 38: פתרון להגדלת היצע הדירות או בכיה לדורות?" בוועידת הנדל"ן של "גלובס". "אני מקדמת בוועדת הרפורמות את חוק הדייר הסקפטי – אם דיירים לא מסכימים לפרויקטים של התחדשות עירונית זו אשמת היזם. צריך להבין, עבור היזם זה נכס, עבורם זה בית".

מתנגדים להתחדשות עירונית

התייחסות הדיירים להתחדשות עירונית באזור

עזריה התייחסה לנושא הדיירים המעכבים אישור של פרויקטים ואמרה: "קודם כל צריך להבין שיזמים רואים בבניין נכס ודיירים רואים בו בית וזה פער משמעותי. כמו כן, בעיניי לא צריך לקרוא לדייר סרבן, אלא דייר סקפטי. ביקשנו לבחון איך אפשר להפוך אותו למשתף פעולה. ראשית מצאנו שמי שאין לו דיירים סרבנים זה ליזמים הטובים. מלבד זאת, בדקנו למה דיירים סקפטים הופכים לסרבנים. מצאנו כמה דברים, ראשית זה מאפיין דיירים מבוגרים, אך גם דיירים שחוששים מנושא התחבורה ודיירים שלא יודעים אם לסמוך על היזם".

ננה חן, המשנה למנכ"ל קבוצת רפאלי, השתתפה בפאנל בנושא התחדשות עירונית עם: שירה ברנד, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, מחוז מרכז, עודד גבולי, מהנדס העיר תל אביב, ח"כ רחל עזריה, יו"ר ועדת הרפורמות

עו"ד ארז קמיניץ, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד זיו כספי, שותף מייסד גינדי כספי ויו"ר הוועדה המרכזית להתחדשות עירונית בלשכת עורכי הדין.

לכתבה המלאה באתר גלובס