מנעתם מהשכנים לשדרוג את הבניין? שלמו קנס

מנעתם מהשכנים לשדרוג את הבניין? שלמו קנס

כמעט בכל מיזם תמ"א 38 יש דיירים סרבנים שתוקעים אותו. אולם נראה שהמפקחים על הבתים המשותפים החליטו לשים לכך סוף.  כך למשל, מפקחת פסקה כי מקור ההתנגדות של סרבנים בבניין בתל אביב היא "התנשאות", והוציאה את המיזם לדרך.

חברת ראדקו 38 מקבוצת רפאלי, היוזמת את פרויקט הצנחנים 6–8 בשכונת מגדיאל בהוד השרון, קיבלה באחרונה היתר בנייה בתנאים מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה, אבל שבעה דיירים סרבנים במיזם נותרו עיקשים בהתנגדותם לחתום על המסמכים הנדרשים לביצוע הפרויקט.

תכנון בניין  ושדרוג בניין קיים 

המיזם מתוכנן בצמד בניינים שמכיל כיום 36 דירות, המתפרסות על פני שלוש קומות, ועתיד לעבור חיזוק ותוספת קומות. נוכח ההתנגדות הנרחבת, פנו יתר בעלי הדירות בבניין (29 בעלים) ללשכת הפיקוח על הבתים המשותפים בבקשה להוציא "צו עשה" או לחתום בשם המתנגדים על המסמכים הנדרשים.

בפנייה זו נכתב כי "מרבית טענות המתנגדים כלל לא היו בגדר טענות תכנוניות או רצון לשפר תנאים חוזיים. חלק מהטענות התייחסו לבעיות פרטניות של דיירים ספציפיים בעלי בעיה ייחודית, ובהן דייר נכה המתקשה לעלות במדרגות או דייר חולה בעל רגישות לאבק. החברה הזמינה את הדיירים האלה לפנות אליה כדי להגיע לפתרון לגופו של מקרה, שיוצג בפני יתרת הדיירים, אבל פניה הושבו ריקם".

כמו כן, נטען בפנייה כי חלק מהמתנגדים אינם מתגוררים בבניין, וכי התנגדותם גורמת נזק לשאר הדיירים, בכך שנמנע חיזוקו של הבניין נגד רעידות אדמה. לפי המכתב, ההתנגדות גם גורמת נזק לפרויקט ולחברה לנוכח העיכוב הניכר ביכולת לקדם את המיזם.

הקליקו לקריאת הכתבה המלאה בדה מארקר