מכרז ליזמי תמ"א 38

מכרז ליזמי תמ"א 38: כוחם של בעלי הדירות כיום עולה ועולה

מתוך גלובס - 02 אוקטובר 2017

דיירים בבניינים ישנים יכולים כיום לעשות מכרז לבחירת היזם לביצוע תמ"א 38, והדרישות עולות כל העת ■ "אם בעבר הפרמטר המרכזי היה התמורות שהדיירים מקבלים, היום הם מבקשים לדעת גם כמה היזם הולך להרוויח"

מנכ"ל חברת ראדקו מתייחס ליזמות בנושא

אבי נאור, מנכ"ל חברת ראדקו 38 מקבוצת רפאלי, מסכים שאחד הדברים המשמעותיים שהשתנו הוא דרישה של בעלי דירות לערבויות גבוהות יותר. "הדיירים כיום דורשים יותר ויותר ערבויות מהיזם טרם יציאתם מהדירה והריסת המבנה הישן. הם רוצים להיות בטוחים שהיציאה שלהם מהדירה תהיה בראש שקט. מדובר בערבות חברת האם למלוא התחייבויות חברת הבת, ערבות חוק מכר מורחבת בשווי הדירה החדשה, ערבות אוטונומית לתשלום מסים ודמי שכירות, ערבות ביצוע וטיב הבנייה וערבות ביטוח לכיסוי מלא ומקיף לכלל הדיירים והספקים".

לדברי נאור, הדרישות הללו מתבססות על חשש של בעלי הדירות ממקרה של קושי בפרויקט, והן לא מופרכות. "בשנים האחרונות קמו עשרות חברות תמ"א שאיתנותן הפיננסית מוטלת בספק רב וערבות חברת האם וערבות הבדק או הטיב, היא בטוחה שנועדה להבטיח את השקט הנפשי לדיירים שגם לאחר מסירת הדירות תעמוד החברה בהתחייבויותיה לביצוע מידי של התיקונים והשלמות בתקופת הבדק. לא כל יזם מספק את הערבויות האלה".

לכתבה המלאה הקליקו