זעם על הקפאת תמ"א 38 במרכז הרצליה: "החלטה שערורייתית"

זעם על הקפאת תמ"א 38 במרכז הרצליה: "החלטה שערורייתית"

03 מאי 2018

לטענת גורמים בענף, ההקפאה קשורה לבחירות לרשויות המקומיות, ועל הממשלה למנוע החלטות כאלה – ולהעניק לעיריות תמריצים לבנייה שחסרים כעת.

"ההחלטה של עיריית הרצליה שערורייתית. היא מורידה לטמיון פרויקט שלם שעבדנו עליו חודשים רבים במרכז העיר, וזאת מבלי לקחת בחשבון גם את העליות הכספיות שהושקעו" – כך אמר אתמול (ב') אבי נאור, מנכ"ל ראדקו 38 מקבוצת רפאלי, בעקבות חשיפת "גלובסשלשום (א') אודות ההחלטה של עיריית הרצליה להקפיא אישור היתרי בנייה חדשים לפרויקטים במסגרת תמ"א 38 במרכז העיר. "ידענו שהבחירות המקומיות יובילו ברשויות רבות לירידה בקצב העבודה, אבל לא חשבנו שהן יגיעו בשלב מוקדם כל-כך", ממשיך רפאלי, "מדובר בהחלטה פופוליסטית ולא בהתנהלות אחראית והגיונית. למה לשלול אוטומטית את כל הפרויקטים במקום לבחון כל פרויקט לגופו של עניין? הנה דוגמה נוספת לחוסר העקביות של הרשויות המקומיות. טוב יעשו בממשלה אם ישימו להחלטות האלה סוף".

הקפאת תמ"א 38

הבעיה הגדולה ביותר חוסר הוודאות אצל יזמים

"הבעיה הגדולה בכל הנושא היא חוסר הוודאות המתמשך גם מצד היזמים וגם מצד התושבים, והרבה פרויקטים שלא הגיעו לשלב הרישוי עשויים לסבול מכך. בסופו של דבר, כשהתוכנית תאושר, היא תהיה טובה להרצליה ותייצר את הוודאות הנדרשת. למשל תוכנית הרבעים בתל-אביב, שאולי היא לא מושלמת, אבל היא מעניקה ודאות ליזמים ולציבור. בסך-הכול עיריית הרצליה ניסתה שלא לפגוע יתר על המידה, ונראה שבכוונתה לקדם הפרויקטים שכבר מצויים במערכת".

לכתבה המלאה באתר גלובס.