למרות התנגדות העירייה: ועדת הערר אישרה ל"ראדקו 38" תוספת קומות

למרות התנגדות העירייה: ועדת הערר אישרה ל"ראדקו 38" תוספת קומות ברמב"ם 36, מתוך my net רעננה

14 מאי 2017

ועדת הערר של מחוז מרכז קיבלה את התנגדות חברת ראדקו 38 בפרויקט ההתחדשות העירונית ברחוב רמב"ם 36 בעיר ותוכל כעת להוסיף 3.5 קומות לבניין.
"רשות מקומית יכולה לשנות מדיניות, אבל השינויים צריכים לחול על פרויקטים חדשים", אומרים בחברה.

חברת ראדקו 38 מקבוצת רפאלי העוסקת בייזום ובפיתוח פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, הגישה לפני 5 חודשים התנגדות לוועדת הערר בעקבות החלטת עיריית רעננה לצמצם את תוספת הקומות בבניין שעובר שיפוץ במסגרת תמ"א  38 ברחוב רמב"ם בעיר  ל-2.5 קומות בלבד. בעקבות החלטת ועדת הערר, ראדקו 38 תוכל להוסיף 3.5 קומות לבניין. לפני כשלוש שנים החלה ראדקו 38 לקדם את פרויקט התחדשות עירונית בבניין שנבנה בשנות ה-60 ברחוב רמב"ם 36 הכולל 3 קומות ו-9 דירות. החברה החתימה את כל הדיירים, ביצעה מול העירייה פרה-רולינג (בחינה מקדמית לנכונות הרשות לאשר את הפרויקט) ואף קיבלה אישור של הקונסטרוקטור מטעם העירייה.

שינוי במדיניות

אך זמן קצר לאחר מכן שינתה העירייה את המדיניות לגבי כלל הפרויקטים של תמ"א 38 בעיר, וכן ביטלה קומה שלמה, דבר שהוביל לצמצום מספר יחידות הדיור ולטענת ראדקו 38 פגעה בכדאיות הכלכלית של הפרויקט. "תכננו ופעלנו בהתאם למדיניות של הרשות המקומית. השקענו זמן ומשאבים רבים, החתמנו את הדיירים והבטחנו להם תמורות בהתאם לניתוח הכלכלי והאדריכלי", אמר מנכ"ל ראדקו 38 אבי נאור והוסיף: "לאחר הגשת הפרויקט לוועדה המקומית השתנתה המדיניות והוחלט כי יש להוריד קומה בבניין החדש וזה הפיל את הפרויקט. כל העבודה שלנו ירדה לטמיון. לשמחתנו, בוועדת הערר שמעו בקשב רב את הטענות שלנו והחליטו לקבל את ההתנגדות ".

לדברי נאור, "הרשות המקומית יכולה לשנות את המדיניות שלה בהתאם למציאות שנרקמת, אבל צריך לקבוע כי השינויים יחולו על פרויקטים חדשים מעתה ואילך. לא ייתכן כי יזם ישקיע זמן, עבודה, משאבים וכסף רב, ופתאום החלטה אחת משנה את כללי המשחק והופכת את הפרויקט ללא כלכלי. צריך לזכור שלא רק היזמים נפגעים מההחלטה הזו ולדיירים גם נגרמה עוגמת נפש".

אישור הפרויקט חוזר כעת לוועדה המקומית של רעננה. על פי התכנית, ראדקו 38 תחזק ותעבה את הבניין ברמב"ם 36 שיכלול 6.5 קומות ו-19 דירות ויותקן חניון אוטומטי תת קרקעי. 10 הדירות שיוצעו למכירה הן דירות 6-5 חדרים ודירת פנטהאוז. הפרויקט ממוקם במרחק הליכה מרחוב אחוזה ובסמיכות לצירי תנועה ראשיים. באזור גנים ציבורים, מוסדות חינוך מובילים ומהבניין נשקף נוף לשטח ציבורי פתוח.

הקליקו לקריאת הכתבה המלאה ב  my net רעננה