מדוע חשוב ליווי של עורך דין מקרקעין, בעת פרויקט התחדשות עירונית?

פרויקט התחדשות עירונית הוא תהליך אשר מתחיל ונגמר ביוזמה של יזם, או רשות ציבורית, כמו יוזמה של גוף פרטי או ציבורי. התחדשות עירונית כוללת פרוייקטים כמו: תמ"א 38 , 'פינוי בינוי' או  מיזמים מסוגים אחרים. בעוד שהתהליך נועד כדי לשפר אזור עירוני מוחלש בו המבנים ישנים, רעועים ונראים במצב גרוע. התחדשות עירונית נועדה על מנת להקנות חיים איכותיים יותר לתושבים , להעלות את ערך הדירות, למשוך אוכלוסייה צעירה לעיירות פיתוח, בזמן שהיזם או הקבלן מרוויחים ממכירת דירות נוספות שנבנות בתהליך.

התחדשות עירונית מבטיחה לדיירים ולתושבי השכונות - איכות חיים גבוהה יותר, זאת הודות לבנייה מחודש של המבנה, ולעיתים אף הריסה טוטאלית של הבניין והקמת מבנה חדש. בכך יכולים התושבים לחיות במבנה מעוצב בטוח חזק וכזה שיש בו חניות מרווחות, גינות נעימות ויופי בכל פינה.

לאחר התהליך, חוזר להיות האזור שפותח ושופר: חלק בלתי נפרד מהתוואי העירוני. כאשר אל המקום מגיעה אוכלוסייה צעירה, מה שמייקר את הדירות ומשבח את איכות החיים באזור.

התחדשות עירונית - יוזמה מעולה שחייבת ליווי והגנה

זה נכון, מי שגר במבנה בו מתחילה להתגבש יוזמה כזאת, יכול רק להרוויח מן תהליך חיזוק בניין המגורים, שכן הערך של הדירות הישנות יעלה. מה שיספק לדיירים הזדמנות למכור את הדירה במחיר גבוה יותר. כמו גם את היכולת להשכיר את הנכס, או לגור במבנה נעים ורחב יותר. עם זאת, היוזמה חייבת להיעשות בפיקוח. זאת על ידי ליווי של עורך דין מקרקעין.

אבל כיצד עורך דין מקרקעין יכול לסייע לכם?

עורך דין שעוסק מקרקעין, הוא איש מקצוע אשר חייב ללוות אתכם בעת תהליך התחדשות עירונית, בעיקר מול היזם והקבלן. בכך תוכלו להיות בטוחים כי בחוזה אין סעיפים, הטבות, שינויים ושאר "מוקשים" שעלולים לסכן אותם בעת התהליך. מלבד עורך הדין, אשר יעבור על כל פרטי ההסכם מול הגופים השונים, רצוי לבצע התייעצות עם שמאי מקרקעין, איש מקצוע מיומן שיגיע ויעריך את שווי הנכסים, לפני השיפוץ ולאחר מכן. תוך כדי התהליך: יוכל השמאי לאימוד את עליית ערכו של הנכס אחרי פרויקט התחדשות עירונית ובכך לייעץ אודות הכדאיות להכנס אל התהליך.

סיוע של אנשי מקצוע בעת בחירת היזם והקבלן גם הוא נחוץ - זאת על מנת שתוכלו לבחור את אנשי המקצוע הטובים והאמינים ביותר לביצוע התחדשות עירונית, והקניית כמה שיותר יתרונות, עבורכם - הדיירים.

לסיכום, פרויקט התחדשות עירונית הוא מבורך ודרוש בעיקר באזורים נחשלים שדורשים פיתוח. עם זאת, מומלץ תמיד לדעת כיצד לבחור את היזם ואת הקבלן, להבין מה ערכו של הנכס שלכם ולנתב את הדרך למבנה חדיש ומשופר באמצעות אנשי המקצוע הנכונים.

התייעצות עם שמאי מקרקעין מנוסה