התחדשות עירונית ברמת גן

התחדשות עירונית ברמת גן

16 אפריל 2018

הארגון הישראלי להתחדשות עירונית בדק את קצב ההתחדשות העירונית לפי ערים: ירושלים ובאר שבע לא מתחדשות, רמת גן תסיים להתחדש בעוד 87 שנים, רעננה (במקום השני בהתחדשות) בעוד 123 שנה

רמת גן היא העיר המתחדשת ביותר בישראל כאשר 11.5% מהדירות בעיר ייבנו או נבנו במסגרת פרויקט התחדשות עירונית. כך עולה ממחקר שביצע ״מגדילים״ – הארגון הישראלי להתחדשות עירונית. מהמחקר עולה כי מספר הדירות שנכללו בפרויקטים שהבקשות שלהן אושרו או קיבלו היתר ברמת גן בעשור האחרון עומד על 7,101, זאת לעומת 61,613 דירות הקיימות בעיר.

דירוג הערים המתחדשות בישראל

במקום השני בדירוג הערים המתחדשות בישראל נמצאת רעננה עם 8.1% מהדירות בעיר שבקשתן אושרו או הונפק היתר לבניית הדירות בעשור האחרון במסגרת פרויקט התחדשות עירונית. קצב ההתחדשות ברעננה באופן מלא צפוי להסתיים בתוך 123 שנים. ברעננה בנויות 23,841 דירות ומתוכן 1,935 נכללות בתכנית תמ"א 38 שאושרה או ניתן לה היתר.

מגדילים – הארגון הישראלי להתחדשות עירונית בדק את קצב ההתחדשות של הערים השונות בישראל בעשור האחרון, בהתאם למספר הבקשות שאושרו וההיתרים שהונפקו עד כה, וכמה זמן ייקח לחדש את העיר כולה במידה והקצב יישמר. מדובר בהערכה כללית, שכן לא כל הדירות בערים השונות הם בעלות פוטנציאל התחדשות עירונית, אלא רק אלה שנבנו לפני 1982, אולם מדובר במדד כללי שנותן תמונה כללית בנוגע לקצב ההתקדמות.

הקליקו לקריאת הכתבה המלאה באתר לוקאל רעננה