דירוג הערים הטובות בישראל

דירוג הערים הטובות בישראל

YNET -  08 אוקטובר 2017

ת"א מובילה חרף מחירי הדיור הגבוהים, תל אביב היא העיר הטובה ביותר למגורים בישראל ואחריה גבעתיים ורעננה. כך עולה מדירוג מיוחד ומקיף שערך עבור ynet מתכנן הערים אלון גרינברג. אלו ערים נוספות נכנסו לעשירייה הפותחת, לאיזה מקום הגיעו ירושלים ובאר שבע ואיזו עיר הכי גרועה? הממצאים לפניכם.

דירוג ערים הטובות בישראל

אבי נאור, מנכ"ל ראדקו 38 מקבוצת רפאלי, לא מופתע שארבע ערים מהשרון התברגו לצמרת הרשימה. "הן נהנות מאיתנות פיננסית, משקיעות יותר בכל תושב ונחשבות לנגישות יחסית לתל אביב", הוא מציין.

צעירים רוצים לגור בתל אביב

רבות נשאל מדוע הצעירים בוחרים להמשיך ולגור בתל אביב, חרף מחירי הדירות והשכירות שהולכים ומטפסים במהירות. ייתכן שנמצאה התשובה: תל אביב היא העיר הטובה ביותר למגורים בישראל. כך בכל מקרה קובע דירוג מיוחד של הערים בישראל, שערך עבור ynet אלון גרינברג, מתכנן ערים ואזורים ומנכ"ל חברת "סביבות מגורים".

אבל מהי בכלל עיר טובה? שאלה טובה, שכן המשתנים הם רבים. לצורך הבדיקה נמדדה כל עיר על פי מספר קטגוריות מרכזיות, בהן נגישות, חברה, חינוך, שירותי ציבור ועוד. כל קטגוריה כזו חולקה למדדים שונים, שנבדקו בהסתמך על מקורות מידע רשמיים בהם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משרד הפנים והחינוך, וכן בסיסי מידע של החברה ושל חברות נוספות דוגמת מדלן וגוגל מפות. לאחר שקלול של המדדים ניתן ציון סופי לכל עיר.

לכתבה המלאה